نگاه
نگاه کن که غم درون دیده ام چگونه قطره قطره آب می شود
نظر سنجی
دوست دارید ازکدوم موضوع بیشترمطلب بزاریم


لینک دوستان
سلام سلام ....
دوستان گل ببخشید بابت تاخیر...
اینم ادامه رمان سفری بسوی عشق....

ادامه مطلب

طبقه بندی: رمان، رمان سفری بسوی عشق(نوشته نگاه)،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/31 ] [ 18:42 ] [ نگاه ]

گاهی اوقات سرفه را هیچ قرص و شربتی درمان نمی كند اما تجویز یك جوشانده سنتی مانند گل گاوزبان به صورت مرهمی قوی عمل خواهد كرد. این گیاه بومی گیلان بوده و از قدیم در بسیاری نقاط گیلان بصورت خود رو وجود داشته است. برگ ها و به مقدار كمتر گل ها اندامهایی هستند كه مورد استفاده دارویی قرار می گیرند. تركیبات شیمیایی موجود در گل گاوزبان شامل ساپونین، موسیلاژ، رزین ها، تانن ها، كلسیم، پتاسیم و ویتامین سی است ودر برخی كشورها آن را داخل سالاد می ریزند. گل گاوزبان را به صورت تازه و یا خشك ، به شكل دم كرده یا جوشانده می توان مصرف كرد. دم كرده گل گاوزبان برای درمان سرما خوردگی هماه با تب ، تسكین سرفه، از بین بردن ورم حفره های بینی، گرفتگی صدا ، تنگی نفس ، درد گلو ودرمان ناراحتی های مجاری تنفسی بسیار مفید است. برای تهیه این دم كرده پانزده گرم از برگ و مقداری گل این گیاه را داخل آب جوش ریخته و بگذارید دم بكشد. این جوشانده را بعد از هر وعده غذایی با كمی قند و شكر نوش جان كنید. البته به یاد داشته باشید كه گل گاوزبان به علت داشتن آلكالوئید برای زنان حامله و شیرده مضر است.

مصرف بیش از پنج روز مداوم این گیاه ممكن است باعث عادت شود ؛ بنابراین پس از پنج روز استفاده از آن در صورت نیاز، سه روز فاصله انداخته و سپس دوباره مصرف كنید.
طبقه بندی: علمی،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/30 ] [ 00:02 ] [ حسینی ]
سلام سلام....
 
دوستان گل امشب شب قدر مارواز دعاتون محروم نکنید...
اینم ادامه رمان سفری بسوی عشق....
التماس دعا....

ادامه مطلب

طبقه بندی: رمان، رمان سفری بسوی عشق(نوشته نگاه)،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/29 ] [ 02:42 ] [ نگاه ]
سلام سلام...
دوستان گلم امیدوارم خوب باشید...
 
اینم ادامه رمان سفری بسوی عشق.....

ادامه مطلب

طبقه بندی: رمان، رمان سفری بسوی عشق(نوشته نگاه)،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/28 ] [ 01:39 ] [ نگاه ]

خشایار شا و آرتمیس و رسوم ایرانیان باستان

 

آرتیمیس (بزرگترین دریاسالار ایرانی)

آرتمیس  Artemis  نخستین زن دریانورد ایرانی است كه درحدود  2480 سال پیش،فرمان دریاسالاری خویش را از سوی خشایارشاه هخامنشی دریافت كرد و اولین بانویی می‌باشد كه در تاریخ دریانوردی جهان در جایگاه فرماندهی دریایی قرار گرفته است.

          در سال  484  پیش از میلاد، هنگامی كه فرمان بسیج دریایی برای شركت در جنگ با یونان از سوی خشایارشاه صادر شد، آرتمیس  فرماندار سرزمین كاریه با پنج فروند كشتی جنگی كه خود فرماندهی آنها را در دست داشت به نیروی دریایی ایران پیوست. دراین جنگ كه ایرانیان موفق به تصرف آتن شدند، نیروی زمینی ایران را  800  هزار پیاده و  80  هزار سواره تشكیل می‌داد و نیروی دریایی ایران شامل  1200  ناو جنگی و  300  كشتی ترابری بود.

همچنین آرتمیس در سال  480  پیش از میلاد در جنگ سالامین  Salamineكه بین نیروی دریایی ایران و یونان درگرفت شركت داشت و دلاوری های بسیاری از خود نشان داد و با ستایش دوست و آشنا روبرو شد.

او در یكی از دشوارترین شرایط در جنگ سالامین، بادلیری و بیباكی كم‌مانند توانست بخشی از نیروی دریایی ایران را از خطر نابودی نجات دهد و به همین دلیل به افتخار دریافت فرمان دریاسالاری از سوی خشایارشاه رسید.

او به خشایارشاه پیشنهاد ازدواج نیز داد که بدلایلی این پیوند صورت نگرفت.

 در سالهای دهه شصت میلادی (دهه چهل خورشیدی) نیروی دریایی ایران، برای نخستین بار ناو شكن بزرگی را به نام یك زن نام گذاری كرد و او «آرتمیس» بود .

ناو شكن آرتمیس در دوران خدمت «دریاسالار فرج الله رسایی» به آب انداخته شد و سالها بر روی آبهای خلیج همیشه فارس پاسدار سواحل ایران بود.

ای کاش  همیشه نامهایی ایرانی و پارسی زینت بخش جنگ‌افزارها، کشتی‌ها و هواپیماهای نظامی ایران می‌بود تا یاد سرداران این مرز و بوم  در خاطره‌ها جاودانه بماند (نه نامهایی مانند ثاقب، حاصب ، شهاب، غدیر، ابابیل، کوثر، رعد، ذوالفقار، نور، هود، میثاق و ... که متاسفانه همگی واژه‌هایی بیگانه می باشند).

 اصولا هرگونه وسیله، ابزار یا دستگاهی که توسط کشوری ساخته می‌شود نامی ناب از همان زبان بر رویش گذاشته می‌شود تا نمایانگر همان کشور باشد؛ اکنون خود قضاوت نمایید اگر یک خارجی این اسامی را بشنود به یاد ایران خواهد افتاد یا کشورهای عربی؟

در پایان جا دارد که از دیگر سرداران زن ایران باستان هم یادی شود،کسانی مانند: كردیه، بانوگشسب، گردآفرید، یوتاب .

متن گفتمان تاریخی خشیارشا پادشاهی که بر بیش از  28  کشور آن زمان پادشاهی می نموده است با ملکه آرتمیس پادشاه ترکیه که در سر آمد زیبایی و جسارت زمان خود بوده است - بسیار زیبا و خواندنی است . به شرح زیر تقدیم میگردد :

ملکه آرتمیس : ای خشیارشا من تو را دوست دارم و یکی از دلایل همکاری من با لشگر تو همین است . آیا تو مرا در خور دوستی خود میدانی ؟

خشیارشا : هر زنی که جوان و زیبا باشد در خور دوستی یک مرد است . ملکه ای زیبا و جوانی مانند تو لایق دوستی میباشد و من حاضرم دوستی تو را بپذیرم . ولی آیا تو از رسم و رسوم ایرانیان آگاه هستی ؟ یا خیر ؟

ملکه آرتمیس :رسم شما چگونه است ؟

 

خشیارشا : ما ایرانیان بیش از یک زن اختیار نمی کنیم و ممکن است که دارای کنیزان باشیم لیکن در همه عمر خود فقط به یک زن اکتفا مینماییم .

ملکه آرتمیس : این رسم شما رسمه خوبی نمی باشد .

خشیارشا : این رسم ناشی از شعائر ملی و دین و آیین نیاکان ما ( زرتشت ) است و آن را تغییر نمی دهیم . بنابراین تو با اینکه دوست من خواهی بود ولی زن من نخواهی شد . زیرا من زن دارم و نمی توانم زن دیگری اختیار کنم .

ملکه آرتمیس : لزومی ندارد که تو مرا زوجه خود کنی . بلکه بدون اینکه همسر تو باشم میتوانی با من مناسبات صمیمانه داشته باشی .

خشیارشا : نه آرتمیس . دوستی من و تو یک دوستی ساده خواهد بود و من حاضر نیستم که بمناسبت زیبایی و شکوه تو از قوانین مذهبی و ملی خود عدول نمایم .

بلی این گفتگو مایه مباهات هر ایرانی میشود زیرا در  2500  سال پیش که جهان در بربریت و کشتار عمومی به سر میبرده است ایران و ایرانی دارای رسومات پسندیده و آیین و اخلاق نیکو بوده است که همانا بر گرفته از کردار نیک - گفتار نیک - پندار نیک میباشد .طبقه بندی: مقالات باموضوع مختلف،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/28 ] [ 00:01 ] [ حسینی ]

استان خوزستان دارای مساحتی حدود 64236كیلومتر مربع است كه مركز آن شهر اهواز می باشد.

رودهای این استان شامل كارون ، كرخه، دز، اندیمشك، هندیجان، جراحی، مارون و اروند جزو پر آب ترین رودهای ایران هستند.

تقسیمات: 16شهرستان، 29شهر، 36بخش، 112دهستان و 3880آبادی مسكونی.

مكان های دیدنی و تاریخی:

استان خوزستان یكی از دیدنی ترین مناطق ایران است كه از جلوه های طبیعی و باستانی و تاریخی بسیار با ارزش و منحصر به فردی برخوردار است. این استان؛ نه تنها باستانی ترین بنای ایران(چغازنبیل)بلكه تنها رودخانه قابل كشتی رانی ایران را در بر گرفته است. رودخانه كارون در ترانه های عامیانه ایران؛ نامی آشنا برای همگان بوده و از جاذبه های خاصی برای ایرانیان برخوردار است. بعد از جنگ تحمیلی ایران و عراق منطقه جنگی خوزستان نیز به جاذبه ها و مكانهای دیدنی آن افزوده شد. هر ساله بازدید كنندگان بسیاری از مناطق جنگی كه یادآور سلحشوری های فرزندان با غیرت ایران زمین در برابر تجاوز خارجی است، بازدید می كنند و یادو خاطره سلحشوران با غیرت ایران را گرامی می دارند.
طبقه بندی: معرفی اماکن دیدنی ایران،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/27 ] [ 00:02 ] [ حسینی ]
سلام سلام....
 
دوستان گل نگران نباشید من همیشه رمانم راباپایان خوش تموم میکنم...
 
اینم ادامه رمان سفری بسوی عشق....

ادامه مطلب

طبقه بندی: رمان، رمان سفری بسوی عشق(نوشته نگاه)،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/26 ] [ 00:00 ] [ نگاه ]

تقدیم به امام زمان (عج)

به یادت ای گل زیبا، سرایم شعر تنهایی

بهارم شد خزان ای گل، چرا دیگر نمی آیی؟

 

بیا ساقی نوازش كن دل غم دیده ی ما را

كجا یابم كسی چون تو كند با ما هم آوایی

 

هوای دیدنت دارد دلِ آشفته بازارم

فدای خال زیبایت كه باشد بس تماشایی

 

فراقِ روی تو ای گل، مرا آزرده خاطر كرد

به هر جایی نظر كردم تو را دیدم كه پیدایی

 

ببین جمع اند مشتاقان برای دیدنِ رویت

چه می شد ای گل زیبا نقاب از چهره بگشایی؟

 

زمین از فتنه ها پر شد، ز هر سو ناله ای بر پاست

كجایی ای گلِ نرگس، چرا دیگر نمی آیی؟

 

شعر از: طیبه حسنی
طبقه بندی: شعر،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/25 ] [ 00:05 ] [ حسینی ]
سلام سلام...
خوب وخوش وخرم باشید.........
این هم ادامه رمان سفری بسوی عشق.........

ادامه مطلب

طبقه بندی: رمان، رمان سفری بسوی عشق(نوشته نگاه)،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/24 ] [ 00:00 ] [ نگاه ]

در این بخش نسخه 1 و 2 برنامه مفید دانستنی های رمضان ، مخصوص موبایل با فرمت جاوا برای استفاده شما عزیزان قرار داده شده است.

 دانستنی های رمضان موبایل جاوا برنامه دانستنی های رمضان شامل بخش های زیر می باشد : 1- خطبه شعبانیه

2- رمضان در مفاتیح الجنان

3- احکام روزه مطابق با فتوای امام خمینی (ره) 

4- روزه از نظر قرآن کریم

5- چهل حدیث رمضان 

 6- توصیه های بهداشتی در ماه مبارک رمضان

7- آداب و شرایط روزه 

8- فلسفه و حکمت روزه

9- مناسبتهای ماه مبارک رمضان

10- چهل داستان از امام حسن مجتبی علیه السلام 

 11 - چهل حدیث گهربار منتخب از امام حسن مجتبی علیه السلام 

12- تفسیر سوره قدر از تفسیر المیزان

 13- آخرین برگ از زندگی حضرت علی علیه السلام

14- ضربه ابن مجلم 

 15 - زمان و مکان و چگونگی شهادت حضرت علی علیه السلام

16- ابن ملجم و انگیزه هایش

17- قطار افسانهیا واقعیت

18- وصیت امام علی علیه السلام

 19- داستانهایی از امام علی علیه السلام 20

- اشعار در وصف امیر المومنین علی علیه السلام

21- سی روضه و مصیبت از علی علیه السلام

22- زندگینامه علامه مجلسی

 23- وداع با ماه خدا

 24- عید سعید فطر

 25- وجوب زکات فطره و شرایط آن 

 26 - دعای جوشن کبیر دانستنی های رمضان موبایل جاوا این برنامه با فرمت جاوا منتشر شده است و امکان نصب بر روی تمامی گوشیهای موبایل را دارا می باشد.جستجوی پیشرفته درمتن ، امکان تغیر فونت در متن ، رنگی شدن اعراب در متن ، امکان تغییر تم ، امکانپرش به صفحه ، قابلیت تماشای عکس در متون ، سرعت بالا و حجم بسیار کم نرم افزار از دیگر مزایای اینبرنامه مفید می باشد.

 

دانلودنسخه 1 باحجم536کیلوبایت

 

دانلودنسخه 2باحجم878کیلوبایت

 

 

دانلودهردونسخه دریک فایل باحجم1.32مگابایت
طبقه بندی: دانلود کتاب باموضوع مختلف،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/23 ] [ 00:34 ] [ نگاه ]

تأثیرات ورزش بر دستگاه گردش خون :

عضله ی قلب به علت نیاز شدید به اکسیژن و مواد غذایی سهم بیشتری از خون دریافت می کند . مقدار خونی که توسط قلب پمپاژ می شود توسط مقدار خونی که از سیاهرگ ها وارد دهلیز راست می شود تعیین می شود به این اصل قانون قلب می گویند. قدرت پمپاژ قلب با تحریک اعصاب سمپاتیک و افزایش برون ده قلبی در هنگام ورزش افزایش می یابد . به عبارتی در هنگام ورزش 2 حالت زیر ممكن است ایجاد شود : ( بر اساس قانون قلب ) خودتطبیقی قلب با خون زیادتر و افزایش قدرت پمپاژتحریك اعصاب سمپاتیك به جای اعصاب پاراسمپاتیك

 

جریان خون :

فشار خون عاملی است كه باعث جریان خون در گردش عمومی خون در بدن می شود .

  جریان خون = مقاومت / فشارخون

جریان خون در یك بافت عمدتاً به وسیله ی مكانیسم خودتنظیمی موضعی كنترل می شود و نباید نقش سیستم عصبی سمپاتیك را نادیده گرفت كه با گشاد كردن رگ ها در هنگام ورزش جریان خون را در عضلات فعال افزایش    می دهد .

فشار خون :

همان نیرویی است كه خون بر دیواره های رگ خونی وارد می كند .

در هنگام ورزش به علت افزایش بازده قلب فشار خون بیشتر می شود كه این افزایش تحت تأثیر عوامل عصبی و شیمیایی است كه این حالت در ورزش های دینامیك در مقایسه با ورزش های ایزومتریك بیشتر است .

به طور كلی سه عامل بسیار مهم همكاری دستگاه گردش خون در هنگام ورزش را در بر می گیرند :

1) تحریك سیستم عصبی سمپاتیك 

2) افزایش فشار شریانی :

 انقباض رگ ها باعث افزایش فشار شریانی می شود . در ورزشكاران ورزیده جریان خون عضلات می تواند حداقل تا 20 برابر افزایش یابد . با وجود اینكه عامل اصلی آن گشادی رگ هاست ولی افزایش فشار شریانی نیز تأثیر زیادی در این افزایش دارد .

3) افزایش برون ده قلبی

برون ده قلب برابر است با حاصل ضرب حجم ضربه ای در سرعت ضربان قلب

سرعت ضربان قلب در هنگام ورزش با توجه به شدت فعالیت افزایش می یابد . ضربان های قلب در افراد معمول و ورزشكار با افزایش مصرف اكسیژن افزایش می یابد كه افزایش ضربان قلب در ورزشكاران كمتر از افراد عادی است .

حجم ضربه ای نیز در هنگام ورزش به علت تخلیه ی بیشتر قلب در هر ضربان افزایش می یابد .
طبقه بندی: علمی،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/23 ] [ 00:04 ] [ حسینی ]
سلام سلام...
اینم ادامه رمان سفری بسوی عشق...

ادامه مطلب

طبقه بندی: رمان، رمان سفری بسوی عشق(نوشته نگاه)،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/22 ] [ 01:37 ] [ نگاه ]
سلام سلام....
انشاالله که طاعات وعباداتتون قبول حق...
ماراهم فراموش نکنید
دانلود رمان زیبای توآرزوی منی درادامه مطلب...
 
دوستان گل میخواستم بدونم شمامایلید لینک دانلود مستقیم زیپ باشه یا لینک جار وغیرمستقیم لطفا تونظرات بگین تا بدونم از این به بعد لینک را چطور براتون بزارم

ادامه مطلب

برچسب ها: ،
[ 1390/05/21 ] [ 00:42 ] [ نگاه ]
سلام سلام...
بابت تاخیرببخشیدمریض بودم...
اینم ادامه رمان سفری بسوی عشق...

ادامه مطلب

طبقه بندی: رمان، رمان سفری بسوی عشق(نوشته نگاه)،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/19 ] [ 23:59 ] [ نگاه ]
سلام سلام...
بابت جبران دیشب امشبم گذاشتم...
دوستان تواین ماه عزیزومبارک من را ازدعای خودتون  بی نصیب  نزارین..
خوب اینم ادامه رمان سفری بسوی عشق..

ادامه مطلب

طبقه بندی: رمان، رمان سفری بسوی عشق(نوشته نگاه)،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/18 ] [ 00:31 ] [ نگاه ]

بـــزن بـــر داد آزادی كــه مـــاه انتـــظار آمــــد            عطــای ِشــوق ایمـانــی ز ســویِ كــردگــار آمد

مــه مهمــانـی یــزدان مــه انـس و مـــه قـــرآن            مـه سركوبـی شیطان بــه عشــق و افتخــار آمد

نــزول اولیــن آیـه بـه صـد تحسیــن و پیـرایـه             بـــرای خــــاتم مــرسل بـه غــار كـوهســار آمد

پس از هیهات ذلتهـا شــروع شــد شــادی و آوا             عـزیـزان خــدا جـویش ز هــر شهـرو دیــار آمد

ولی افسوس كه آن ضـربت به دسـت قاتل مـرتد             كــه بـــر فــرق ولــی مــا علــی شهـســوار آمد

علــی ای عــالـی اعــلاء بخـواه از خـالق یكتــا             كــه بـر مهـدی دهد اذنـی جهـانش در شــرار آمد

بیــا مهـدی ببیـن بیعـت ز شیـادان بـی غیــرت             بـه جــای خـدمـت و یـــاری عراقـت را چـكار آمد

به لیبـی و یمـن بنگـر شـده جـولانـگه شیــطان             گهـی بــا توپ و طیـاره گهـی بـا نقـش یـــار آمد

قــدم بگــذار در بحرین ببین غوغـای ویرانــی            بـه جــای نعــره یِ مسجد صف خونین سـوار آمد

نگــر بـــر مــردم افغـــان شـــده آواریِ دوران            فلسطیــن را ببیــن روزش بســان شــام تــار آمد

خداوندا چنیـن تا كـی جهـان در حیله یِ ناكـس            خودت زودی صلاحش كن كـه نمــرودی تبــار آمد
طبقه بندی: شعر،
[ 1390/05/18 ] [ 00:05 ] [ حسینی ]
سلام سلام...
دوستان گلم ممنون بابت نظراتون واقعا مشوق منه....
خوب اینم ادامه رمان سفری بسوی عشق....

ادامه مطلب

طبقه بندی: رمان، رمان سفری بسوی عشق(نوشته نگاه)،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/17 ] [ 00:19 ] [ نگاه ]
سلام دوستان عزیز برنامه اوقات شرعی كه با فرمت جاوا هست رو براتون آماده كردیم كه حتما دانلود كنید...
دوستان ساعتش به قدیمه (یک ساعت عقب تر)ما رو از دعاهای خیرتون بی نصیب نكنید. یاحق 

دانلود با حجم 357 Kbبرچسب ها: ،
[ 1390/05/16 ] [ 05:44 ] [ حسینی ]
سلام سلام...
خوب امیدوارم جبران اون دفعه بشه..
اینم ادامه رمان سفری بسوی عشق....

ادامه مطلب

طبقه بندی: رمان، رمان سفری بسوی عشق(نوشته نگاه)،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/15 ] [ 00:01 ] [ نگاه ]
سلام سلام....
واقعاشرمنده اگه کمه به بزرگواری خودتون ببخشید دفعه بعدجبران میکنم
تواین ماه مبارک دعا هم یادتون نره
اینم ادامه رمان سفری بسوی عشق....

اشپز وقتی مرادید گقت: خانم چیزی لازم دارید؟

-         : بله ایا کلم دارید؟

-         :البته

-         :پس لطفا به من بدیدمیخوام غذادرست کنم

-         :اوه خانم شماچرا به من بگیدهرچه دوست داریدفورااماده می کنم.

-         :نه ممنون این غذای ایرانی است ومطمئنم شما طرز تهیه ان رانمی دانید

اشپزکه متعجب شده بود سری تکان داد وکلم رادراختیارم قرار داد.به یادروزهایی که ازاشپزمان درس میگرفتم ارام به کارم مشغول شدم .اشپزهم باکنجکاوی به من نگاه می کرد که می خواهم چه غذایی اماده کنم .پس از خردکردن کلم هاوتفت دادن انها باپیازروغن به سراغ برنج رفتم. وان را درست کردم انگاه کلم های اماده شده را به صورت طبقات لای برنج قراردادم.پس از پایان کارم  خواستم ازاشپزخانه بیرون بروم که اشپزپرسید نام این غذا چیست؟

-         : ماایرانیها به ان کلم پلومی گوییم

-         :چه جالب اجازه میدهید پس ازاماده شدن مزه ان رابچشم

-         :البته

وقتی پیش ماریا  رفتم او که از غیبت من نگران شده بودگفت:کجابودی دنبالت می گشتم؟

-         :اشپزخونه

ماریا :اشپزخونه چیکارمیکردی؟

-         : غذای ایرانی پختم

-         :واقعا

-         :اره

-         :چه جالبی تودختر.من بااین سنم تاحالا تواشپزخونه پانگذاشتم البته دوست دارم یادبگیرم اما مادرم بهم اجازه نمیده میگه باهرکه ازدواج کنی حتما اشپز توخونش داره

-         :به نظرمن ادم بایدبلد باشه خوبه گاهی خودش دست به اشپزی بزنه حتی اگه اشپزداشته باشه

-         :درسته منم باتوهم عقیده ام

-         :ازکجا یادگرفتی

-         :اشپزه خونمون به دستورپدربهم یادداد

-         :به منم یادمیدی؟

-         :البته.اگه دوست داری 

-         :حتما

صدای خنده ی  پسرها می امد .هرسه باهم واردشدند نکراسوف درحالی که چندپرنده دردست داشت گفت :اینم ازشکارامروز

آلکسی گفت:خوبه حالا توام ،اگه اوسکارشکارمیکردالان توکرکری نمی خوندی

اولسیاباتعجب گفت :اوسکارشکارنکرد؟

ساشاجواب داد:نه.باعث تعجب همه شد.حالاچرا ؟،کسی علتشونمی دونه

ماریا گفت:راستی پس اوسکارکجاست همراهتون نیومد؟

نکراسوف گفت: امروزرفتار این پسره عجیب شده .گفت شمابریدمن بعدمیام کار دارم.

من هم درسکوت شنونده گفتگوی بچه هابودم.

ساشا درحالی که به طرف اشپزخانه می رفت گفت: می رم بگم گوشت ها روبرای امشب کباب کنند.

ماریا درحالی که لبخندشیطنت امیزی می زد به من نگاه می کرد ومن نمی دانستم منظورش از این نگاه چیست؟

اوسکارپس از دقایقی امد وگفت:کاترین میشه بعدازشام بامن بیای کارت دارم.

 

 

 

 
طبقه بندی: رمان، رمان سفری بسوی عشق(نوشته نگاه)،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/13 ] [ 03:32 ] [ نگاه ]

خراسان شمالی به مركزیت شهر بجنورد سومین استان تقسیم شده از استان خراسان در سال 83 است.

خراسان شمالی یكی از استانهای متنوع در زمینه آب و هوا است.

زبانهای رایج استان ؛ فارسی ، كرمانجی و تركی می باشد.

تقسیمات: 6 شهرستان ، 15 بخش ، 40دهستان، و 862 روستای دارای سكنه.

مكانهای دیدنی و تاریخی:

استان خراسان شمالی از جاذبه های طبیعی و تاریخی با ارزشی بر خوردار است كه بیشترین آنها در شهرستان اسفراین قرار گرفته و شامل قلعه های متعدد ، امام زاده ها و شهر های تاریخی می شود. شهرستانهای شیروان، بجنورد و جاجرم نیز در بر گیرنده ی جاذبه های تاریخی  و طبیعی هستند كه در مجموع سبب بالا رفتن ارزشهای جهان گردی این منطقه شده اند. 
طبقه بندی: معرفی اماکن دیدنی ایران،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/13 ] [ 00:05 ] [ حسینی ]
سلام سلام...
طاعات وعبادتون قبول....
اینم ادامه رمان سفری بسوی عشق...

ادامه مطلب

طبقه بندی: رمان، رمان سفری بسوی عشق(نوشته نگاه)،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/12 ] [ 00:43 ] [ نگاه ]

من و یك دستْ جامه، پاره پاره

من و یك آسمانِ بی ستاره

نشسته گوشه ای می خورده و مست

چشانم پر ز خون و اشك باره

ندارد این دلم تاب جدایی

دلم در سینه تنگ و بی قراره

زمین را می زنم چنگ، آه ای عشق

چرا یار اینچنین ناسازگاره؟

چنان افتاده ام نالان و گریان

كه عالم بهر حالم غم گساره

اگر چه تازه از من دل بریده است

ولیكن سال های آزگاره

دلیل درد و اندوه مرا چیست؟

گمانم بازیِ این روزگاره

فقط بگذار تا این را بگویم

دلم با او فقط یك حرف داره

تمام هستی ام جانم فدایش

اگر برگردد او بازم دوباره...

شعر از: ج. حسینی


طبقه بندی: شعرهایی از ج. حسینی، شعر،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/11 ] [ 00:01 ] [ حسینی ]
سلام سلام...
خوب اینم ادامه رمان سفری بسوی عشق....

ادامه مطلب

طبقه بندی: رمان، رمان سفری بسوی عشق(نوشته نگاه)،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/10 ] [ 00:48 ] [ نگاه ]

سلام سلام...

انشالله که خوب وخرم باشید....

اینم ادامه رمان تکرارباتوبودن....


ادامه مطلب

طبقه بندی: رمان، رمان تکرارباتوبودن،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/10 ] [ 00:07 ] [ نگاه ]

بسیاری ازافراد بااینکه درماه رمضان روزه می گیرندامابازهم دراین ماه دچاراضافه وزن  می شوند،علت درچیست؟ هنگام افطارازآغازکردن تغذیه باآب سرد،نوشابه  وماننداینهاجداخودداری کنید.به جای آب سردکمی آب گرم یاچای میل کنید.

 افطار راباخوردن خرما،کشمش،عسل  وبه طورکلی بایک قندطبیعی آغاز کنید.به این ترتیب اشتهاکنترل می شود وزیاده خوری کم تر پیش می آید.

خوردن  چای شیرین کم رنگ،شیرگرم،فرنی وحلیم کم روغن درآغاز افطارمناسب است.

خوردن نان وپنیروسبزی(ضدعفونی شده)یانان وپنیرومغزگردوتوصیه می شود.

سبزی رادرافطارمیل کنید.چراکه خوردن  سبزی درسحری ممکن است منجربه تشنگی درطول روز بشود

ازآشامیدن آب فراوان دروسط غذاخودداری کنید.آب دروسط غذاسبب رقیق شدن شیره گوارشی  واختلال درهضم می شود.

درزمان بین افطار تاسحر،البته بارعایت  فاصله باغذا،آب کافی بیاشامید

حتمابرای صرف سحری،کمی زودتر ازخواب برخیزیدتاهم ضمن استتفاده ازبرکات معنوی ساعات سحرومناجات باخدا،بدون عجله وباآرامش خاطرسحری بخورید.حتی اگرمیل به خوردن غذادرسحرندارید،آب،چای،شیروماننداینهارافراموش نکنید.

ازخوردن تنقلات فراوان خودداری کنید.

حتمادرغذای افطاروبه خصوص سحرمیوه میل کنید.علاوه برمیوه جات فصل،ازخیسانده برگه آلو،زردآلو،انجیروماننداینها هم می توان  به عنوان میوه استفاده کرد.گوجه فرنگی هم می تواندنقش میوه را داشته باشد

اگردررمضان دچاریبوست می شویدعلاوه برمیوه ازخورش های ملین مثل خورش آلو وخورش های سبزی داربیشتراستفاده کنید.

درطول زمان امساک(روزه)ازرفتن به حمام داغ ،خون دادن  وکارهایی که موجب ضعف وبی حالی می شودخودداری کنید.

معده خالی درهنگام افطارتحمل غذای سنگین رانداردلذاخوردن غذاهای سهل الهضم وتقریبانرم برای افطارمناسب تراست.

اگرتخم مرغ میل می کنیددر درجه اول  به صورت آب پزسفت ودردرجه دوم به صورت نیم پز(به شرط ان که سفیده ان منعقدشده باشدوزرده کمی حالت سفتی به خودگرفته باشد.)میل کنید.تخم مرغ نیمرو زیان بخش بوده  وهم چنین  دیرهضم ترازتخم مرغ اب پزاست.

سالاد(بدون پیاز)مکمل خوبی برای غذاهادرماه مبارک رمضان است.

بادمجان ،فلفل وسایرادویه ها گاهی موجب احساس تشنگی درطول روز می شود.

آشامیدن آب یخ یانوشابه خیلی سردبراس معده خالی زیان بخش است

اگربه اقتضای فصل گرما یافعالیت های بدنی درطول روزه داری زیادعرق کردید،نمک ازدست رفته  توسط عرق رابه صورت های مختلف درافطاروسحرجبران کنید.

ازتغییرات شدید درعادات غذایی وخوردن غذاهای نامانوس یاغذاهایی که برای شماناراحتی  به وجود می آوردلااقل درماه رمضان خودداری کنید.

کله پاچه،سیرابی وشیردان موجب تشنگی زیادمی شود.لذابهتراست میل  نکنیدولی اگر مایلیدمیل کنیدبه صورت  کم آب،کم نمک وان هم در افطارمیل کنید

 
طبقه بندی: علمی،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/10 ] [ 00:03 ] [ نگاه ]

 

 

حلول ماه رمضان برشما عاشقان مبارک

رمضان آمدوآهسته صدا کردمرا / مستعد سفرشهرخدا کرد مرا

ازگلستان کرم طرفه نسیمی بوزید / که سراپای پرازعطروصفا کرد مرا

نازم آن دوست که با لطف سلیمانی خویش / پله از سلسله دیو دعا کرد مرا

فیض روح القدس کرد رها ازظلمات / همرهی تابه لب آب بقا کرد مرا

من نبودم بجزازجاهل گم کرده رهی / لایق مکتب فخرالنجبا کرد مرا

درشگفتم زکرامات وخطا پوشی او/ من خطا کردم واومهرو وفا کرد مرا

دست ازدامن این پیک مبارک نکشم /که به مهمانی آن دوست ندا کرد مرا

زین دعاهاست که بااین همه بی برگی وضعف/درگلستان ادب نغمه سراکردمرا

هرسرمویم اگرشکرکند تا به ابد /کم بود زین همه فیضی که عطا کرد مرا

فتح الله اسلامی نیا

 
طبقه بندی: شعر،
[ 1390/05/9 ] [ 20:51 ] [ نگاه ]

موز از آن دسته میوه هایی است كه مصرف آن برای همه افراد از پیر و جوان تا ورزشكار توصیه می شود. این میوه غنی از انر‍ژی، منبع سرشاری از پتاسیم است. این ماده معدنی به حفظ تعادل فشار خون و عملكرد قلب كمك شایانی می كند. پزشكان می گویند، یك موز متوسط چهار صد و شصت و هفت میلی گرم پتاسیم و تنها یك میلی گرم سدیم دارد و به همین دلیل خوردن روزانه یك موز از بالا رفتن فشار خون جلوگیری می كند. از سوی دیگر میزان فیبر موجود در موز بسیار قابل توجه است و این در حالی است كه تحقیقات نشان می دهد خوردن میوه های غنی از فیبر از ابتلا به بیماری های قلبی جلوگیری می كند. اخیرا نیز یك نظریه جدید مطرح شده و آن این است كه می توان با خوردن موز، استخوان سازی كرد. به گفته محققان خوردن موز به جذب كلسیم در بدن كمك می كند و به همین دلیل سلامت استخوانها را تضمین كرده و از افت كلسیم در آنها جلوگیری می كند. تاثیر موز در درمان زخم معده هم از مدتها پیش به اثبات رسیده است. تركیب ساده شیر و موز، اكسیری جادویی برای مرحم نهادن بر زخم معده و ترشح بیش از حد اسید معده است. علاوه بر این اگر به سلامتی چشمانتان می اندیشید از خوردن موز غافل نشوید.
طبقه بندی: علمی،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/9 ] [ 00:30 ] [ حسینی ]
سلام سلام...
اینم ادامه رمان تکرارباتوبودن....

ادامه مطلب

طبقه بندی: رمان، رمان تکرارباتوبودن،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/8 ] [ 02:27 ] [ نگاه ]
سلام سلام...
خوب اینم ادامه رمان سفری بسوی عشق...

ادامه مطلب

طبقه بندی: رمان، رمان سفری بسوی عشق(نوشته نگاه)،
برچسب ها: ،
[ 1390/05/8 ] [ 00:02 ] [ نگاه ]

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2

درباره وبلاگ

باسلام نگاه هستم وخوشحالم ازاینکه به وبلاگم سرزدید من وهمکارام سعی داریم تا وبلاگ فرهنگی علمی خوبی رابرای شما دوستان تهیه کنیم


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic